Venemaa kapten Artem Dzyuba andis kriitikutele trotsliku vastuse: “Olen uhke, et olen venelane.”

Artem Dzyuba

Venemaa kapten Artem Dzyuba andis trotsliku vastuse peale seda, kui teda kritiseeriti vaikimise pärast Ukraina sissetungi teemal.

Selle nädala alguses kritiseeris Evertoni kaitsja Vitali Mõkolenko Dzjubat, tembeldades mehe “vaikivaks k*sekotiks”. Omalt poolt avaldas sarnase sisuga video West Hami ääreründaja Andriy Jarmolenko.

Jarmolenko kritiseeris Instagramis avaldatud videos Venemaa meeskonda ja vihjas ka kurikuulsale Artem Dzyuba seksilindile, mis 2020. aastal lekkis.

“Ma tean, et mõnedele teist meeldib oma suuri kerasid kaamera ees näidata, kuid nüüd on aeg oma kerad päriselus ette näidata,” ütles Jarmolenko.

War in Ukraine: Yarmolenko and Mykolenko mercilessly 'attacked' Dzyuba,  captain of the Russian National Team

Dzyuba, kes oli 2020.aasta EM’il venemaa kapten, avaldas nüüd Instagramis oma vastuse.

Peterburi Zeniti ründaja ütleb, et on igasuguse sõja vastu, kuid jääb hoolimata oma riigi jõulisest tegutsemisest naaberriigis uhkeks venelaseks.

“Kuni viimase hetkeni ei tahtnud ma Ukraina sündmuste teemal sõna võtta,” ütles Dzyuba.

“Mitte selle pärast, et ma kartnud oleksid, vaid sellepärast, et ma pole poliitika ekspert. Ma pole kunagi sellesse laskunud ega kavatsenudki (erinevalt paljudest politoloogidest ja viroloogidest, kes viimasel ajal internetis välja ilmunud on).

“Kuid nagu kõigil teistel, on ka minul oma arvamus. Kuna mind igalt küljelt sellesse teemasse veetakse, siis avaldan seda arvamust.”

“Olen igasuguse sõja vastu. Sõda on hirmus. Kuid samas olen ma ka inimliku agressiooni ja vihkamise vastu, mis iga päevaga aina laastavama olemuse võtab.”

“Olen rahvuse alusel diskrimineerimise vastu. Ma ei häbene, et olen venelane. Ja ma ei saa aru, miks peaksid meie sportlased praegu kannatama.”

“Olen topeltstandardite vastu. Miks üks võib teha kõike, aga meile saadetakse kohe koerad kallale. Miks kõik alati räägivad spordi ja poliitika lahus hoidmisest, aga kui asi puudutab Venemaad, siis see põhimõte unustatakse sootuks?”

Artem Dzyuba

“Kordan veel, et sõda on hirmus. Pingelistes olukordades näitavad inimesed oma olemust, mõnikord negatiivset. Kui palju viha ja sappi on venelaste kaela valatud, olenemata nende ametikohast. Need tuhanded inimesed, kes kirjutavad solvanguid ja ähvardusi – võtke järjekorda!”

“Eriti kummaline on seda kõike kuulda inimestelt, kellele Venemaa on oma elus väga-väga palju andnud. Kõik see tekitab ainult rohkem negatiivsust. Sõda saab läbi, aga suhted jäävad ning neid on võimatu tagasi kerida. Jätke see meelde.”

“NB! Ja mõnedele kollegidele, kes istuvad Inglismaal oma häärberites ja räägivad vastikuid asju: see ei saa meid solvata, me saame kõigest aru! Rahu ja headust kõigile!”

Venemaa alustas neljapäeval täiemahulist sõjalist rünnakut Ukraina vastu ning üle riigi erinevates linnades kestavad juba seitsmendat päeva intensiivsed lahingud.

Peale sissetungi algust on hukkunud vähemalt 102 tsiviilisikut, kuid ÜRO inimõiguste juhi Michelle Bacheleti sõnul on tegelik arv kardetavasti “märksa suurem”.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Korner.ee jalgpalliuudised