Santos eitab Messi rekordit! Kas tõesti jääb Argentiina pallivõlur sellest ilma?

pele

Santose ametlikul kodulehel avaldatud avalduses kritiseeritakse asjaolu, et rekordi arvestamisel loeti ainult ametlikel turniiridel löödud väravaid. Nad väidavad, et Pele lõi tegelikult Santose eest 1091 väravat, kui sinna sisse arvata ka sõpruskohtumised.

Santos ei nõustu, et Messi on purustanud Pele rekordi ühe klubi eest löödud väravate arvestuses. Vähemalt Santose uurijate ning ajaloolaste liit ei nõustu sellega.

Rühmitus esitas Fernando Riberio allkirja alt klubi kodulehel avalduse, kus eitatakse väidet, et Brasiilia staar lõi Santose kasuks vaid 643 väravat.

Ühing väidab, et Pele 448 Santose eest löödud kolli on ignoreeritud. Nende sõnul on mees löönud kokku 1091 väravat, nii et inimesed ei tohiks väita, et Messi on Pele rekordi purustanud.

“448 väravat, mida nad üritavad ignoreerida, löödi neil hooaegadel põhiklubide vastu. Pele lõi 9 väravat nii Club America (Mehhiko) kui ka Colo Colo (Tšiili) vastu. Samuti saatis ta ka 8 tükki Inter Milani väravasse, mis oli tol ajal üks peamisi Euroopa klubisid.

Nimekiri on tohutu ja suurte klubidega: River Plate, Boca Juniors, Racing, Universidad de Chile, Real Madrid, Juventus, Lazio, Napoli, Benfica ja Anderlecht. Ka Barcelona ise, kus Messi hetkel mängib, oli üks Pele ohvritest: neli väravat neljas mängus.”

Eelnimetatud ühing usub, et see, kas mäng on ametlik või mitte, ei oma tähtsust: “Mitmete analüütikute argument on see, et paljud neist 488 sõprusmängus löödud väravatest olid nõrkade meeskondade vastu. Sõltumata sellest mängiti kohtumised ametlikus vormis vastavalt mängu ametlikele seadustele ning dokumenteeriti.”

“Peame meeles pidama asjaolu, et klubid said mängida sõpruskohtumisi ainult piirkondlike ja üleriigiliste föderatsioonide heakskiidul. See on üks maailma jalgpalli korraldaja FIFA kehtestatud reeglitest. Subjektiivsete asjaolude, nagu ka vastaste tugevus, arvestamine ei ole hea statistiliste andmete koostamiseks. Arvud on absoluutsed. Värav Eibari vastu on statistiliselt sama, mis värav Valencia vastu. Värav Transvaali(Suriname klubi) vastu on väärt sama palju kui Real Madridi vastu löödud värav.”

Pele on juba ise argentiinlast 644 Barcelonas löödud värava puhul õnnitlenud ning ei ole veel antud avaldust kommenteerinud.

Mida arvate teie, kelle arvele rekord peama jääks?
Messi
Pele
Created with PollMaker
Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Sinu toetus on meile oluline! 🙏

Märkasime, et kasutad reklaamiblokeerijat. Palun lülita see välja ja ole meile toeks, et saaksime jätkata sisu loomist ja jagamist. Suur aitäh sulle! ⚽❤️

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Korner.ee jalgpalliuudised