Oleksandr Zinchenko imeline teekond Vene amatöörliigas mängimisest ning garaažis elamisest Inglismaa kõrgliigasse

oleksandr zinchenko jalgpall football soccernet eesti estonia ukraine ukraina venemaa ufa psv manchester city arsenal

Oleksandr Zinchenko tõus Inglismaa kõrgliigasse pole sugugi läbi lillede kulgenud.

Ukrainlane, kes nüüd on Arsenalis Mikel Arteta üks kindlamaid mängumehi, oli mingil ajahetkel täitsa ilma klubita ning oli sunnitud elama Moskvas asuvas garaažis – seda vaid kaks aastat enne City’ga lepingu sõlmimist.

Zinchenko teekond sai alguses oma kodukohas Radomõšlis asuvast Karpatiya spordikoolist. 2010. aastal liitus ta Shakhtar Donetskiga ning treenis nende noortemeeskonnas vanuses 14 kuni 17. Seejärel otsustas nooruk klubiga uut lepingut mitte sõlmida.

image 3

Kogu oma andekusest hoolimata oli 17-aastasel noormehel võimatu ruumi leida meeskonnas, kus pallisid tol ajal sellised tulevikutähed nagu Henrikh Mkhitaryan ning Douglas Costa. Umbes samal ajal 2014. aastal puhkes Donbassi oblastis sõda ning Zinchenko kolis koos perega Venemaale.

Shakhtar ei võtnud seda otsust kuigi heal toonil vastu ning klubi ähvardas nooruki järgmise klubi kohtusse kaevata, sest ilmselt lootsid nad mingisugusele rahalisele kompensatsioonile.

See võis olla osa põhjusest, miks Oleksandril läks järgmise klubi leidmisega pisut aega, hoolimata sellest, et ta käis küll mitme Venemaa klubi juures katsetel. Enda vormis hoidmiseks otsustas ta mängida järgmised 5-6 kuud Venemaa amatöörliigades.

image 1
Zincheko Venemaal amatöörmeeskonna eest mängimas. Mäng toimus sisuliselt kellegi tagahoovis.

Selle perioodi jooksul oli nii tema kui ta pere sunnitud elama kitsas garaažis. Garaaž kuulus ta onu Viktor Karpenkole, kes oli poole kohaga jalgpallitreener ja aitas teda aegajalt treenida. Zinchenko oli pagulasjalgpallur, kellel polnud klubi ja ta tulevik tundus tol hetkel üsnagi lootusetu.

Mees on ise meenutanud seda perioodi järgmiste sõnadega: „Alguses elasin [Moskvas] garaažis. Need viis kuud ilma klubita olid minu jaoks kõige raskemad, kuid need tegid mind ka tugevamaks. Sain aru, mida tähendab olla osa meeskonnast.”

2015. aasta veebruaris sõlmis Zinchenko lõpuks lepingu Venemaa kõrgliigaklubi FC Ufaga. Kuigi Šahtar oma nõuetest ei loobunud, otsustas FIFA, et nad saavad kodumaise jalgpalluri kasvatamise eest vaid põhihüvitise.

Ufa’s avaldas ta Manchester City skautidele muljet ning kahe aasta jooksul tegi ta karjääris imelise tõusu, kui jõudis amatöörliigast Inglismaal meistriks tulnud klubisse välja.

image 2
Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Sinu toetus on meile oluline! 🙏

Märkasime, et kasutad reklaamiblokeerijat. Palun lülita see välja ja ole meile toeks, et saaksime jätkata sisu loomist ja jagamist. Suur aitäh sulle! ⚽❤️

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
Korner.ee jalgpalliuudised