MEISTRITE LIIGA EELVAADE: Atletico Madrid vs Manchester United

Meistrite Liiga Atletico Madridi ja Manchester unitedi vahel

23. veebruaril on meid ees ootamas Meistrite Liiga kaheksandikfinaali õhtu, kus ühe mängupaari moodustavad omavahel Atletico Madrid ja Manchester United.

Hispaania ja Inglismaa gigandid on omavahel kohtunud ajaloo jooksul vaid kaks korda ja seda viimati alles 1991. aastal, kui punased kuradid pidid Meistrite Liigas kahe mängu kokkuvõttes 4-1 Atletico Madridi paremust tunnistama.

Tänavusel hooajal võib mõlemaid meeskondi oma koduliigade arvestuses suurteks põrujateks nimetada, sest ilmselt mõlemad klubid nägid ennast hooaja alguses tiitli eest võitlemas, kuid nüüdseks hetkeks on klubid tiitlilootused minetanud ja võitlevad esinelikusse pääsemise eest.

Meistrite Liiga

Manchester Unitedi fännid saavad oma võimalusi ilmselt pisut kõrgemalt hinnata kui hispaanlased, tuues argumendiks Premier League’s – kõige konkurentsivõimelisemas kõrgliigas – mängimise. Kõrgest konkurentsitasemest tulenevalt on United aga Premier Leagues ise pidevalt tabeli tagumisepoole satsidega hädas. Näiteks viigistati äsja tabeli põhjas 19. positioonil asetseva Burnleyga 1-1.

Käesoleval aastal on Manchester United maha pidanud kaheksa liigamängu, millest kõigest neljal korral on lahkutud kohtumiselt kolme punktiga. Probleemiks on ka ebatäpsus värava ees, sest klubi realiseerimistäpsuseks on hetkel märgitud vaid 36%.

Meistrite Liiga alagrupifaasist mindi edasi küll esimesel kohal, kuid seda vaid tänu suure kogemusepagasi ja täpse jalaga Cristiano Ronaldole, kes Unitedi kahel korral üleminutitel ehmatusest päästis.

Meistrite Liiga

Hispaania gigantidega kohtumise eel on Manchester Unitedil peetud Premier League’s 26 mängu, millest täpselt pooled on võidetud ja 7 viigistatud. Antud tulemused hoiavad 46 silmaga punasärke liigatabelis hädavaevu neljandal kohal, mida jahivad pingsalt ka West Ham (42 punkti, 26 mängitud), Arsenal (42 punkti, 23 mängitud), Wolves (40 punkti, 24 mängitud) ning Spurs (39 punkti, 23 mängitud).

Ka Atletico Madridil pole hooaeg nii meelepäraselt kulgenud kui ilmselt loodeti, olles kaotanud mitmeid kordi LaLiga kesmikele või koguni kõrgliigas mängimise nimel võitlevatele meeskondadele.

Momendil on meeskond LaLigas mänginud 25 matši, millest on võidetud ainult 12 ja viigistatud 6 mängu, mis hoiab Atleticot liigatabelis viiendal positsioonil.

Samuti on suures ohus ka Diego Simeone peatreeneri amet, olles võitnud 2022. aastal kümnest peetud liigamängust kõigest viis ning sealhulgas kaotati ka tabeli põhjas istuvale Levantele.

Meistrite Liiga

Meistrite Liiga teekond on siiani olnud Atletico Madridil kindlasti närvesöövam kui Manchester Unitedil. B alagrupis saavutati napilt teine koht kui grupi viimasest kohast jäi lahutama vaid kolm punkti. Hispaania meeskond võitis oma alagrupis kaks, viigistas ühe ja kaotas koguni kolm mängu.

Atletico on suutnud kuuest Meistrite Liiga mängust koguda endale 11 kollast ja 3 punast kaarti, mis tähendab keskmiselt 0,5 punast kaarti ühe mängu kohta.

Kohtumine Hispaania ja Inglismaa meeskondade vahel tõotab olla elamusterohke ning kindlasti väga tasavägine.

Atletico Madridi ja Manchester Unitedi kaheksandikfinaali kohtumine leiab aset 23. veebruaril 22:00.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Sinu toetus on meile oluline! 🙏

Märkasime, et kasutad reklaamiblokeerijat. Palun lülita see välja ja ole meile toeks, et saaksime jätkata sisu loomist ja jagamist. Suur aitäh sulle! ⚽❤️

Korner.ee jalgpalliuudised