Jose Mourinho rääkis kuidas temast ‘The Special One’ sai: “Olin pisut agressiivne”:

the special one eriline jalgpall mourinho jose as roma chelsea

Kust pärineb Jose Mourinho hüüdnimi „The Special One”? Uurime, kust nimi oma alge sai, mida Jose täpselt toona ütles ja mida ta sellega tegelikult üldse mõtles.

Vastus esimesele küsimusele on lihtne: maailmakuulsad sõnad kõlasid Jose Mourinho 2004. aasta avapressikonverentsil Stamford Bridge’il.

Siin on vaja aga pisut konteksti lisada. Jose saabus Londonisse pärast Meistrite Liiga triumfi Portoga. Vaatamata turniiri võidule, kahtlesid paljud, kas Portugali taktik ikka tuleb Premier League intensiivsusega toime. Mourinho näitas aga esimesest hetkest välja uskumatut enesekindlust.

„Palun ärge nimetage mind ülbeks, aga ma olen Euroopa meister ja ma usun, et ma olen eriline (a special one).”

Pange nüüd tähele, et Mourinho ütles „I’m a special one”, mitte „I’m the special one”. Muidugi teadis Jose, et ta pole asendamatu, kuid nagu ikka kisuti lause meedia poolt kontekstist välja.

2019. aastal Sky Sportsiga rääkides selgitas Jose, miks ta nii toona ütles.

„Kui andsin oma esimese pressikonverentsi, küsiti minult, et kas ma olen Premier League’ks valmis” rääkis Jose.

„Mõtlesin omaette, et kas ma pole pärast Meistrite Liiga võitmist siis mitte keegi? Seega muutusin pisut agressiivseks ja ütlesin, et ma pole mingi suvaline vend tänavalt, vaid ma olen eriline. Aga siis põmm, külge see jäigi. Olgu siis nii.”

Mourinho taktikaline osavus ja muud kasulikud oskused viisid Chelsea toona Jose kahel esimesel hooajal järjest Premier League tiitlini. Kaheksa karikaga on Jose Mourinho Chelsea ajaloo enim autasustatud peatreener.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Sinu toetus on meile oluline! 🙏

Märkasime, et kasutad reklaamiblokeerijat. Palun lülita see välja ja ole meile toeks, et saaksime jätkata sisu loomist ja jagamist. Suur aitäh sulle! ⚽❤️

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
Korner.ee jalgpalliuudised