Ligue 1 klubide liidu president: Prantsusmaa kõrgliiga saab parimal juhul jätkuda 15. juunil

neymur

Selle kuu alguses koroonaviiruse tõttu peatatud Prantsusmaa kõrgliiga paus võib venida vähemalt juuni keskpaigani teatas Ligue 1 klubide liidu president Bernard Caiazzo.

Hooaeg katkestati koroonaviiruse puhangu tõttu 13. märtsil ning tehti seda määramata ajaks.

Ligue 1 klubisid esindava ametiühingu president Caiazzo soovib meeleheitlikult kampaaniat lõpule viia meeskondade rahalise mõjuga seotud suurte murede keskel, kuid ütles, et tõenäoliselt ei alustata seda uuesti veel kolme kuu jooksul. “Meistrivõistlused on vaja iga hinna eest lõpule viia, isegi kui see tähendab selle lõpetamist juulis või augustis,” ütles ta France Bleu-le.

“Praegu kaotavad kõik klubid umbes 250 miljonit eurot kuus ja me ei saa mängida enne, kui viiruse levik on hakanud taanduma. See tähendab, et ilmselt alles suvel, parimal juhul 15. juunil,” rääkis Caiazzo.

Enamik võistkondi oli Ligue 1 hooajal pidanud 28 kohtumist, mille järel juhib liigat 68 punktiga PSG. Pariisi suurklubi on pidanud 27 kohtumist ning juhib teisel kohal olevat Marseille’i 12 punktiga.

Caiazzo ütles, et mitmed profiklubid võivad pankrotti sattuda, kui nad riigilt tuge ei saa. “Olen kõikide klubide pärast väga, väga mures. Ilma riigiabita kuulutavad kuue kuu jooksul pooled profiklubid välja pankroti,” sõnas ta.

“Viis suurt Euroopa meistrivõistlust on juba kaotanud 4 miljardit eurot, Prantsusmaa meistrivõistlused vahemikus 500-600 miljonit eurot,” rääkis ta.

Eelmisel nädalal kutsus Lyoni president Jean-Michel Aulas Prantsusmaa jalkaliitu üles kodumaist hooaega lõpetama, mis tähendab, et PSG jääks tiitlist ilma. “Kõige loogilisem oleks öelda, et tühistame kõik ja alustame augustis uue hooajaga,” ütles Aulas ajalehele Le Monde antud intervjuus. 

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Sinu toetus on meile oluline! 🙏

Märkasime, et kasutad reklaamiblokeerijat. Palun lülita see välja ja ole meile toeks, et saaksime jätkata sisu loomist ja jagamist. Suur aitäh sulle! ⚽❤️

Korner.ee jalgpalliuudised