Ballon d’Or-i jagamisel tehakse 4 olulist muudatust

PSG ründaja Lionel Messi võitis eelmisel aastal Ballon d’Or-i, pälvides auhinna seitsmendat korda. Ilmselt jääb see aga mehe viimaseks Ballon d’Or-iks ja seda mitte ainult vormilanguse tõttu PSG’s, vaid ka tänu uutele kriteeriumitele, mille alusel auhinda edaspidi välja jagama hakatakse.
Need on neli L’Equipe väljakuulutatud muudatust:
Hooaja, mitte aasta järgi

Kuni 2021. aastani (kaasa arvatud) jagati auhinda mängijate etteastete alusel kalendriaastsa jooksul, jaanuarist detsembrini.
Auhinda jagatakse aga nüüdsest augustist juulini hooaja parimale mängijale. See tähendab seda, et need, kes hääletavad järgmise auhinna jagamisel, saavad arvesse võtta naiste Euroopa Meistrivõistlusi, mis toimuvad 6.-31. juulini 2022, kuid mitte 2022. aasta meeste MM’i Kataris.
See tähendab, et Messi tõenäoliselt 2022. aasta Ballon d’Orile ei kandideeri, kuna PSG langes Meistrite Liigast välja ning on ka Ligue 1’s hädine olnud.
Spetsialistid hakkavad nimekirju kokku panema

France Footballi ja L’Equipe toimetus olid eelnevalt need, kes 30 Ballon d’Ori kandidaati välja valisid, samuti ka 20 Yashin Trophy ja 20 Kopa Trophy kandidaati. Kuid nüüdsest osaleb protsessis rohkem spetsialiste, sealhulgas Ballon d’Ori suursaadik Didier Drogba.
Vähem hääli

Eelmise auhinna hääletusel osalesid koguni 170 riigi esindajad, kuid nüüd on see muutumas, sest edaspidi saavad hääletada ainult FIFA edetabeli 100 parima riigi esindajad (ja naiste jalgpallis 50 parima riigi esindajad).
Kriteeriumid

Olles rõhutanud, et Ballon d’Or on individuaalne auhind, teeb L’Equipe selgeks, et valijad peaksid esiteks keskenduma peamiselt mängijate individuaalsetele esitustele, mitte kollektiivsetele saavutustele, mida samuti võetakse arvesse, kusjuures kolmandaks kriteeriumiks on mängija võimed ja tema ausa mängu tunnetus.